Nejjemnější péče o vaši pokožku

Ovesný výživný a pečující krém

Složení: Hydrolát zelený čaj bio, glycerin, Demi voda, Plantasens HE20, Xanthanová guma, Siligel, NMF, Montanov TM 68, Mango máslo bio, Kokosový olej bio, Včelí vosk bio, Olivový olej lzs panenský, Mandlový olej bio, Cupuacu máslo bio lzs, Avokádový olej lzs, Babassu olej bio,Ovesné hedvábí, Koloidní oves, Ovesný lipidový olej bio,Tamanu olej bio, Vitamín E, Cosgard, CO2 Vanilka.

Více o použitých surovinách:

Hydrolát Zelený čaj  krásně projasní, rozzáří a hlavně povzbudí vaší unavenou pokožku 

Glycerin se zcela přirozeně vyskytuje ve vrstvách kůže, zlepšuje funkci kožní bariéry, mechanické vlastnosti kůže a urychluje procesy hojení.

Mango máslo  zjemňuje pokožku a navrací elasticitu pleti. Vhodné pro ošetřování zejména zralé, povadlé a suché pokožky, je také vhodné pro pleť ekzematickou.

Včelí vosk  Udržuje v kůži vlhkost, chrání ji, změkčuje, vyživuje a regeneruje. Včelí vosk má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Díky těmto vlastnostem je velmi vhodný na hojení ran a hojně se využívá na podrážděnou pokožku celého těla. Je skvělým zdrojem vitamínu A

Olivový olej Podporuje regeneraci suché namáhané pokožky, intenzivně pečuje o poškozenou pleť. Je velmi vhodný pro suchou, zánětlivou, alergickou, podrážděnou, poraněnou či jinak poškozenou pokožku. Podporuje hojení a regeneraci pleti.

Mandlový olej Má silné uklidňující a regenerační účinky. Zvláště vhodný je pro suchou až popraskanou, olupující se pokožku.

Cupuacu máslo pokožku vyživuje, hydratuje a obnovuje, sytí ji důležitými vitamíny a dodává jí hladkost a jemnost, přirozenou vlhkost a pružnost. Působí proti degeneraci buněk pokožky, zabraňuje jejímu vysoušení a rozvoji vrásek.


Avokádový olej
 je vynikající pro suchou, problematickou pleť a sluncem poškozenou kůži.

Babassu olej jemně zvlhčuje pokožku bez vytváření mastného lesku, s chladícím účinkem pro pokožku

Ovesné hedvábí má okamžitý zjasňovací a matující efekt na barvu a tón pleti.

Koloidní oves Koloidní ovesné vločky jsou naplněny 5,5% beta-glukanem – často popisovaným jako přírodní rostlinná alternativa  hyaluronové kyseliny, která nabízí hypoalergenní, regenerační a ochranné vlastnosti a činí tak vynikající složku pro ošetření poškozené nebo suché kůže.

Ovesný lipidový olej podporuje přirozenou bariérovou funkci pokožky a zpomaluje známky stárnutí. Kromě toho vysoká hladina vitaminu E umožňuje, aby náš olej z ovesných lipidů pomáhal opravovat poškozenou, zjizvenou a akné náchylnou kůži. Kromě toho je obsah ceramidu vynikající při použití při léčbě kožních stavů, jako je ekzém a psoriáza.

Tamanu olej má výrazné antibakteriální, antimikrobiální, antimykotické a protizánětlivé účinky
Je vhodný na suchou, šupinatou a citlivou pokožku, odporuje tvorbu nové tkáně a tím pomáhá urychlit proces hojení ran. Pozitivně funguje na staré jizvy (např. po akné, strie)

Vitamín E je vynikající antioxidant

NMF-hydrokomplex je tvořen směsí sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic Acid, Lysine, Allantoin, Lactic Acid, Water a Glycerine.

   Sodium PCA je sodná sůl kyseliny pyroglutamové (také známá jako PCA). PCA je přirozeně se vyskytující složkou lidské kůže a součástí NMF. Sodná sůl je velmi hygroskopická, což znamená, že dokáže do své struktury navázat velké množství vody, udržet ho tam a tím podpořit hydrataci pleti. Je nekomedogenní, nedráždí oči ani kůži.

   Glucose (glukóza) je jednoduchý cukr, který působí jako zvlhčující surovina podporující zdravou hydrataci pleti a zabraňuje jejímu úniku z vrstev kůže.

   Urea (močovina) je humektant přirozeně se vyskytující ve struktuře pleti. S narůstajícím věkem jejího množství v pleti ubývá. Má úžasnou schopnost držet pohromadě molekuly vody a díky tomu udržuje pokožku pružnou a hydratovanou. Posiluje ochranou bariéru kůže a je jemným exfoliačním činidlem.

   Glutamic Acid (kyselina glutamová) je aminokyselina, která napomáhá stabilizovat hodnotu pH pokožky a současně udržuje rovnováhu vlhkosti pokožky.

   Lysine je aminokyselina zvyšující produkci kolagenu, aby byla pokožka pevná a pružná, což jí dodává mladistvější vzhled. Také na sebe dokáže vázat vlhkost.

   Allantoin je složka NMF-hydrokomplexu, která pleť přirozeně regeneruje, chrání, uklidňuje a hydratuje. Podporuje růst nových kožních buněk a napomáhá přirozené exfoliaci pleti.

   Lactic Acid (kyselina mléčná) patří mezi AHA kyseliny, které prostupují pletí a odstraňují odumřelé kožní buňky – napomáhají epidermální exfoliaci. Má vysokou hydratační schopnost a udržuje zdravé pH pleti. Její menší struktura se zvládá dostat i hlouběji do pleti. Kyselina mléčná dokáže redukovat pigmentové nerovnosti a celkově sjednocuje barevný tón pleti.

   Glycerin je surovina podporující hydrataci pleti, zlepšuje funkci kožní bariéry, mechanické vlastnosti kůže a urychluje procesy hojení.

Cosgard  Cosgard je antibakteriální a protiplísňový syntetický konzervant, který proudlouží trvanlivost přírodní nebo bio kosmetiky. Je ECOCERTem* schválen pro konzervaci ** bio kosmetiky.

CO2 Vanilka se vyrábí pomocí pečlivě vybraných organických vanilkových bobů. Jako rozpouštědlo se používá kapalný oxid uhličitý (CO2). Když se CO2 vrátí do svého plynného stavu, čisté, přírodní sloučeniny přítomné v organických vanilkových bobech, včetně vanilinu, zůstanou v aromatickém organickém extraktu CO2.