Hydratační krém na ruce, nohy, kolena, paty, lokty…všude tam, kde je přesušená kůže – a nemusela by být

Foot and hand skin creme
Nožky jako miminko

Složení: Hydrolát heřmánku, glycerin, Xanthanová guma, NMF, MSM, Plantasens, Montanov 68TM, Emulium Dolcea MB, lanolin alkohol, včelí vosk, Polyglycerin Laurate, olivový, kokosový a rýžový olej, bambucké máslo, tamanu olej, copaiba balzám, koloidní oves a kokosové mléko, Cosgard.
Krém voní po EO bílý grep.

Více o použitých surovinách:

Hydrolát heřmánku  Uklidňuje podrážděnou a problematickou pokožku a pomáhá při problémech jako jsou vyrážky, ekzém, rosacea, kuperóza…

Glycerin se zcela přirozeně vyskytuje ve vrstvách kůže, zlepšuje funkci kožní bariéry, mechanické vlastnosti kůže a urychluje procesy hojení.

Včelí vosk  Udržuje v kůži vlhkost, chrání ji, změkčuje, vyživuje a regeneruje. Včelí vosk má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Díky těmto vlastnostem je velmi vhodný na hojení ran a hojně se využívá na podrážděnou pokožku celého těla. Je skvělým zdrojem vitamínu A

Olivový olej Podporuje regeneraci suché namáhané pokožky, intenzivně pečuje o poškozenou pleť.
Je velmi vhodný pro suchou, zánětlivou, alergickou, podrážděnou, poraněnou či jinak poškozenou pokožku. Podporuje hojení a regeneraci pleti.

Kokosový olej  Pleť je po jeho aplikaci hladká a jemná, pokožku zvlhčuje a vytváří na ní ochrannou vrstvu.

Rýžový olej pokožku vyživuje, hydratuje a obnovuje, je velmi prospěšný pro pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu, je antioxidační a regenerační ….
Bambucké máslo
 (Karité, Shea butter) dokonale pečuje o vysušenou, suchou, popraskanou a citlivou pleť

Tamanu olej má výrazné antibakteriální, antimikrobiální, antimykotické a protizánětlivé účinky
Je vhodný na suchou, šupinatou a citlivou pokožku, podporuje tvorbu nové tkáně a tím pomáhá urychlit proces hojení ran. Pozitivně funguje na staré jizvy (např. po akné nebo strie)

Copaiba balzám  analgetický, antimikrobiální a selektivně antimikrobiální (grampozitivní baktérie), antiseptický, dermatický, gastroprotektivní, laxativní, protizánětlivý

Koloidní oves Koloidní ovesné vločky jsou naplněny 5,5% beta-glukanem – často popisovaným jako přírodní rostlinná alternativa  hyaluronové kyseliny, která nabízí hypoalergenní, regenerační a ochranné vlastnosti a činí tak vynikající složku pro ošetření poškozené nebo suché kůže

NMF-hydrokomplex je tvořen směsí sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic Acid, Lysine, Allantoin, Lactic Acid, Water a Glycerine.

   Sodium PCA je sodná sůl kyseliny pyroglutamové (také známá jako PCA). PCA je přirozeně se vyskytující složkou lidské kůže a součástí NMF. Sodná sůl je velmi hygroskopická, což znamená, že dokáže do své struktury navázat velké množství vody, udržet ho tam a tím podpořit hydrataci pleti. Je nekomedogenní, nedráždí oči ani kůži.

   Glucose (glukóza) je jednoduchý cukr, který působí jako zvlhčující surovina podporující zdravou hydrataci pleti a zabraňuje jejímu úniku z vrstev kůže.

   Urea (močovina) je humektant přirozeně se vyskytující ve struktuře pleti. S narůstajícím věkem jejího množství v pleti ubývá. Má úžasnou schopnost držet pohromadě molekuly vody a díky tomu udržuje pokožku pružnou a hydratovanou. Posiluje ochranou bariéru kůže a je jemným exfoliačním činidlem.

   Glutamic Acid (kyselina glutamová) je aminokyselina, která napomáhá stabilizovat hodnotu pH pokožky a současně udržuje rovnováhu vlhkosti pokožky.

   Lysine je aminokyselina zvyšující produkci kolagenu, aby byla pokožka pevná a pružná, což jí dodává mladistvější vzhled. Také na sebe dokáže vázat vlhkost.

   Allantoin je složka NMF-hydrokomplexu, která pleť přirozeně regeneruje, chrání, uklidňuje a hydratuje. Podporuje růst nových kožních buněk a napomáhá přirozené exfoliaci pleti.

   Lactic Acid (kyselina mléčná) patří mezi AHA kyseliny, které prostupují pletí a odstraňují odumřelé kožní buňky – napomáhají epidermální exfoliaci. Má vysokou hydratační schopnost a udržuje zdravé pH pleti. Její menší struktura se zvládá dostat i hlouběji do pleti. Kyselina mléčná dokáže redukovat pigmentové nerovnosti a celkově sjednocuje barevný tón pleti.

   Glycerin je surovina podporující hydrataci pleti, zlepšuje funkci kožní bariéry, mechanické vlastnosti kůže a urychluje procesy hojení.

MSM je zdrojem biologicky dostupné síry, která je nezbytná pro buněčný metabolismus; síra zlepšuje stav kůže a vlasů. MSM bojuje proti akné, plísňovým infekcím, regeneruje mastnou pleť skvělý je na atopické pokožky, zmírňuje alergie a tlumí svědění. Podílí se na syntéze kolagenu v kůži. Působí detoxikačně, uvolňuje toxiny z těla.

Cosgard  Cosgard je antibakteriální a protiplísňový syntetický konzervant, který proudlouží trvanlivost přírodní nebo bio kosmetiky. Je ECOCERTem* schválen pro konzervaci ** bio kosmetiky.

EO Bílý grep  svěží, mírně hořká citrusová vůně, která je pro plod velmi charakteristická.